FRAM účetní a daňová kancelář, s.r.o.
Komora daňových poradců Člen hospodářské komory ČR
Drobečková navigace

Úvod > Služby > Vedení účetnictví

Vedení účetnictví

S námi si uvolníte čas na řešení výrobních a prodejních záležitostí, získáte kvalitní službu, která Vám ubere starosti. Námi vedené účetnictví a daňová evidence rozhodně neprojdou jenom suchým zpracováním bez zohlednění dalších souvislostí. Dokážeme včas usměrnit hospodaření firmy s ohledem na plánování a správný výpočet daňových povinností.

Vedení účetnictví a daňové evidence zahrnuje

  • Účetní poradenství - zejména posouzení správnosti účetních dokladů po formální a věcné stránce a dohled nad dodržováním účetních předpisů.
  • Zaúčtování účetních případů podle předložených dokladů
  • Výstupy v podobě měsíčních či kvartálních přehledů o hospodaření firmy, rozvaha a výsledovka.
  • Zpracování DPH a elektronické podání DPH a souvisejících formulářů, zejména kontrolního hlášení, souhrnného hlášení atd.
  • Poskytnutí konzultace účetním ve vaší firmě, zaškolení a průběžná kontrola, pokud si přejete vést účetnictví vlastními silami.

Způsoby vedení účetnictví

Při zahájení spolupráce s naší společností se domluvíme, jak zajistit oběh dokladů ve Vaší firmě, aby byly všechny předány k zaúčtování, jak budete doklady shromažďovat a jak často nám je budete předávat: buď osobně, nebo pro doklady zajedeme přímo k Vám. Při pravidelných schůzkách zároveň prokonzultujeme Vaše problémy, na které nás upozorníte, nebo naopak na ně upozorníme my Vás pokud nám budou zřejmé.

Součástí účetní práce je i základní účetní a daňové poradenství vedoucí k zajištění formální správnosti účetních a daňových dokladů. Prostě Vám prakticky poradíme a veškeré (zpočátku třeba problematické) oblasti zautomatizujeme a ušetříme Váš čas.

Hojně využívanou možností je i účetní poradenství v kombinaci s daňovým dohledem. Tato služba je určena pro zákazníky, kteří z důvodu náročnosti a rozsahu účetnictví nemohou využívat zpracování účetnictví dodavatelským způsobem. Vedeme metodicky Vaši účetní v rámci smlouvy o pravidelném dohledu nad její prací.